Kontakt

Välkommen att kontakta oss på Wallhamn AB

Oavsett vad din fråga rör, hjälper vi dig att hitta rätt.

Vet du vem du söker? Toppen! Du hittar direkta kontaktuppgifter nedan till våra olika huvudkontakter.
Vet du inte vem som bäst kan vägleda dig i din förfrågan? Inga problem, fyll i vårt kontaktformulär så guidar vi dig.

Växel
Öppettider: 08:00 – 16:30
+46 304 67 99 00

 

Osäker på vem du ska kontakta?

Fyll i dina kontaktuppgifter så hör vi av oss till dig.




    Bevisa att du är människa genom att välja flygplan.

    Gate/Godsmottagning

    Via hamnens gate passerar allt gods till och från hamnen. Här finns information om öppettider och kontaktuppgifter:

    Portentrance/Gate

    Måndag – Fredag 06:30 – 16:30
    +46 304 67 99 90
    portentrance@wallhamn.com

    Godsmottagning/Hamn/Terminal

    Måndag – Fredag 07:00 – 16:00
    +46 304 67 99 09
    portoperations@wallhamn.com

    Godsmottagning/Bilverksamhet/Bilhall/Lager

    Måndag – Torsdag 07:00 – 15:50
    Fredag 07:00 – 14:50
    +46 304 67 99 44
    lagret@wallhamn.com

    Osäker på vem du ska kontakta?

    Fyll i dina kontaktuppgifter så hör vi av oss till dig.




      Bevisa att du är människa genom att välja träd.

      Ledning

      Andreas Hulthén
      Financial Manager
      Deputy Managing Director
      +46 304 67 99 39
      +46 735 20 99 00
      andreas.hulthen@wallhamn.com

      Wallhamn avatar

      Louise Svanström
      Sustainability and Quality Manager
      +46 735 20 99 07
      louise.svanstrom@wallhamn.com

      Joachim Seilenz
      General Director Vehicles
      PDI/DS
      +46 735 20 99 05
      joachim.seilenz@wallhamn.com

      Wallhamn avatar

      Björn Wånge
      Business Area Manager
      Bilbyggarna
      +46 703 45 44 65
      bjorn.wange@wallhamn.com

      Jonas Börtner
      Business Area Manager Port
      Harbour Master
      +46 735 20 99 04
      jonas.bortner@wallhamn.com

      Hamn

      Johnny Johnsson
      Operative Manager Port
      +46 735 20 99 74
      johnny.johnsson@wallhamn.com

      Jonas Thuvik
      Supervisor Port
      +46 735 20 99 73
      jonas.thuvik@wallhamn.com

      Spedition/Agency

      Inköp/Lager

      Pernilla Bergh
      Warehouse and Purchase Manager
      +46 304 67 99 44
      pernilla.bergh@wallhamn.com

      PDI/DS

      Fredrik Dahlberg
      Operative Manager
      +46 735 20 99 77
      fredrik.dahlberg@wallhamn.com

      Wallhamn avatar

      Peter Persson
      Sales Manager
      +46 735 20 99 94
      peter.persson@wallhamn.com

      Wallhamn avatar

      Niklas Andersson
      Administration Manager
      +46 735 20 99 97
      niklas.andersson@wallhamn.com

      Bilbyggarna

      Michael Lysborn
      Sales & Customer Service Manager
      +46 735 20 99 81
      michael.lysborn@wallhamn.com

      Wallhamn avatar

      Kim Wall
      Account Manager
      +46 735 20 99 75
      kim.wall@wallhamn.com

      Wallhamn avatar

      Kenny Östman
      Technical Sales
      +46 735 20 99 72
      kenny.ostman@wallhamn.com

      Medan du väntar på ett svar från oss, passa på att läsa mer om något av våra affärsområden

      Hamn

      Bilbyggarna

      länk till wallhamn bilbyggarna

      PDI

      pdi Wallhamn

      Dealer Service

      dealer service - wallhamn